16 Листопада 2018, 22:35 | Реєстрація | Вхід
/ Події / VHS / Вехаес: Книжкові вечірки САМІ & МАЛІ - 24 Листопада 2018

VHS / Вехаес: Книжкові вечірки САМІ & МАЛІ

Категорія: «Події»
Дата: 24 Листопада 2018 (Субота)
Час: 14:00
Вартість: безкоштовно
Місто: Київ
Місце: Лобі Довженко-Центру, кафе ЕТЕР
Адреса: вул. Васильківська,1, ст. м. Голосіївська
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 219


В Лобі Довженко-Центру пройде серія книжкових вечірок САМІ & МАЛІ, що мають на меті дослідження та актуалізацію самвидаву, знайомство і співпрацю малих незалежних видавців і книгопродавців. Під час першої вечірки 27 жовтня відбудеться знайомство з книжковою спільнотою Малі видавці (Малі.UA), що була ініційована Ольгою Жук у 2015 році на Книжковому Арсеналі. Оксана Хмельовська, співорганізаторка МАЛІ.UA та редакторка культурно-видавничого проекту Читомо, координаторка Книжкового Арсеналу модеруватиме відкриті бліц-інтерв’ю з молодими книжковими проектами: мистецьким видавництвом IST Publishing, видавництвом репортажної та документальної літератури Човен, артбуком «Еротичний Щоденник». 

Також на гостей заходу чекає розмова з новими видавництвами - Сходознавче видавництво Safran Book та культурологічно-гастрономічним «Їжак», частування китайським чаєм та кримськотатарськими солодощами та меломанський DJ-сет на вінілових платівках. 

Під час вечірок працюватиме pop-up shop - книжкова крамниця з виданнями Довженко-Центру та запрошених малих видавців. 


У програмі в суботу 27 жовтня, 15.00 - 18.00:

> Як сьогодні розвиваються малі видавництва в Україні і закордоном, що нового і незвичного почитати, і навіщо незалежним видавцям знати один одного?

Ольга Жук, креативна директорка Довженко-Центру, перша кураторка Книжкового Арсеналу та ініціаторка МАЛІ.UA поговорить з Оксаною Хмельовською, нинішньою кураторкою цього проекту, редакторкою культурно-видавничого проекту Читомо та координаторкою Книжкового Арсеналу

> Чому IST Publishing видає книжки про сучасну культуру та мистецтво і вважає, що вони потрібні усім?

Поговоримо з Катериною Носко, співзасновницею «IST Publishing», мистецтвознавицею, кураторкою виставкових та освітніх проектів

> Коли жаліємося, що Украну в світі не знають, чи знаємо про світ самі, зокрема про сучасну літературу Азії? А саме вона допоможе українцям не боятися близького майбутнього і не жити в полоні стереотипів

Роздумує Світлана Призинчук, китаїстка, засновниця сходознавчого видавництва Safran Book

> Для чого потрібна журналістика у форматі книжок і у що нам обходиться?

Про це розкаже Антон Семиженко, жуналіст, учасник команди видавництва репортажної та документальної літератури «Човен»

> Чого ще може навчати кулінарна книжка, окрім як готувати їжу?

Розповість Олена Брайченко, засновниця видавницвта «Їжак» та однойменного сайту про історію й культуру гастрономії, кандидатка історичних наук, культурний антрополог, авторка та ведуча на радіо "Культура" програми «У своїй тарілці»

Чи досі самвидав є єдиною можливістю говорити про те, що забувають сказати, не втрачаючи право бути собою, не приховуючи свої бажання, тілесність і чуттєвість?

Про це будемо міркувати з Даною Косміною, упорядницею видання «Еротичний Щоденник», художницею, архітекторкою.Ольга Жук, креативна директорка Довженко-Центру та ініціаторка проекту: 

"Більшість видавничих проектів, великих чи малих, так само як бажання знімати кіно, починається саме з приватного імпульсу створити книгу чи розповісти історію, що не знаходить видавця або не вкладається в мейнстрімні рамки, втім часто має на них вплив. 

Це надзвичайно свіжий, сміливий пласт культури - DIY ("do it yourself” / "зроби сам”), що привносить на ринок нові ідеї та не дає йому застоюватися. Часто він губиться у потужніших маркетингових кампаніях більшого бізнесу, є недооціненим і швидкоплинним, оскільки малі видавництва ростуть і змінюються, або задумуються як короткострокові проекти, або не виживають. 

Ми хочемо, щоб вони розвивалися, і для цього розвитку бракує уваги і спілкування. Співіснування "малих” культур, художніх висловлювань, мікроісторій та великих наративів, невимушена взаємодія ентузіастів, пошук однодумців є у фокусі нашої нетворкінгової ініціативи в рамках майбутньої медіатеки Довженко-Центру. 

Під час книжкових вечірок відбуватимуться відкриті бліц-інтерв’ю та зустрічі з малими видавцями, які видають унікальні для українського ринку книги, що заповнюють пусті ніші та задовольняють вибагливого читача. Це також унікальна можливість зазирнути у "внутрішню кухню” книговидання, першими дізнатися про нові проекти, книжки, які тільки готуються до друку, поділитися задумами і досвідом за чаєм, кавою чи вином, а можливо й знайти власного видавця, редактора, перекладача, дизайнера чи книгопродавця.”


ДЕ: Довженко-Центр : Dovzhenko Centre, кафе ЕТЕР
КОЛИ: 27 жовтня, 24 листопада, 22 грудня. ВХІД ВІЛЬНИЙ


0 коментарів

Залишити коментар

avatar