19 Лютого 2019, 07:10 | Реєстрація | Вхід
/ Фестивалі / Міжнародний фестиваль «Острів Європа» | Вінниця - 14 Червня 2019

Міжнародний фестиваль «Острів Європа» | Вінниця

Категорія: «Фестивалі»
Дата: 14 Червня 2019 (П'ятниця)
Час: 12:00
Вартість: за умовами фестивалю
Місто: Вінниця
Рейтинг: 0.0
Матеріал додав: pole_55
Кількість переглядів: 158


14-16 червня у Вінниці відбудеться другий Міжнародний фестиваль «Острів Європа» - і це буде фантастична подія, навіть не сумнівайтеся! Нові локації, відчуття унікального простору міста і природи, відомі та нові імена європейської прози й поезії, незабутні концерти та перформанси - і все це довкола важливих тем та уваги до малих мов та «камерних» літератур. Забивайте в календарях червневі дати, бронюйте квитки та готелі - і готуйтеся до неповторного «літературного безвізу» у Вінниці!


«Острів Європа» (Europe Island) – мистецький проект, покликаний артикулювати літературу минулого й сьогодення, вкорінену в ментальному світі європейської цивілізації. У фокусі однойменного міжнародного фестивалю – малі мови, «камерні» літератури і локальні тексти, що торкаються питань ідентичності. Щороку в червні у Вінниці збираються непересічні письменники, діячі мистецтва та інтелектуали з різних куточків континенту на спільну розмову про Європу як острів, де кожен відчуває присутність іншого на єдиній території – географічній та психологічній. 

Особливістю фестивалю є залучення унікальних урбаністичних і природних «острівців» у різних точках Вінниці, прив’язаних до атмосфери літературності – острів Кемпа, сад Коцюбинського, сходи колишньої переправи, тераси книгарень і бібліотек, атмосферні вулиці та сквери міста. Тут відбуваються літературні читання, дискусії інтелектуалів, перформанси та концерти, кінопокази й виставки, наповнюючи простір міста новими сенсами та видобуваючи з нього його органічні контексти. Щоразу до представлення сучасних постатей культури додається актуалізація імен тих вінничан, котрі стали символами «літературного безвізу» упродовж останніх століть, створивши тексти європейського й світового масштабу – Михайла Коцюбинського, Ігоря Костецького, Василя Стуса та цілої низки інших постатей.


Фестиваль «Острів Європа» прагне інтегрувати в літературний і книжковий процес імена тих письменників, котрі мають значні досягнення в міжнародному вимірі, однак досі не були представлені окремими виданнями в Україні. Так само подія сприяє комунікації українських митців, видавців, культурних менеджерів з їхніми колегами з усієї Європи, слугуючи своєрідним культурним хабом на «золотому перетині» України. Важлива складова фестивалю – відкритість до Іншого, пізнання культур всередині регіону, країни та континенту.

«Острів Європа» був заснований українськими літераторками Катериною Калитко й Анною Вовченко у 2015 році. Реалізував події в рамках Форуму видавців у Львові, Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», Міжнародного фестивалю оповідання Intermezzo. У співпраці з громадською організацією «Культурний Кампус» та Вінницькою міською радою започаткував у 2018 році Фестиваль «Острів Європа». 


Сайт фестивалю «Острів Європа»: https://europeislandfest.com/
Сторінка фестивалю у Facebook: https://www.facebook.com/europeislandfest


0 коментарів

Залишити коментар

avatar